Galeon 480 Fly til leje - Šibenik - motor yacht charter

Båd til leje - yacht charter på Dalmatien
Søg efter anden båd

Billeder

Galeon 480 Fly
Galeon 480 Fly - billede 2
Galeon 480 Fly - billede 3
Galeon 480 Fly - billede 4
Galeon 480 Fly - billede 5
Galeon 480 Fly - billede 6
Galeon 480 Fly - billede 7
Galeon 480 Fly - billede 8
Galeon 480 Fly - billede 9
Galeon 480 Fly - billede 10
1 / 10
▶
Galeon 480 Fly - billede 1
Galeon 480 Fly - billede 2
Galeon 480 Fly - billede 3
Galeon 480 Fly - billede 4
Galeon 480 Fly - billede 5
Galeon 480 Fly - billede 6
Galeon 480 Fly - billede 7
Galeon 480 Fly - billede 8
Galeon 480 Fly - billede 9
Galeon 480 Fly - billede 10
▶

billeder
billeder
print
print
del
del
Send forespørgsel
Beskrivelse +
The yacht is fully equipped with 3 cabins and 2 heads plus two berths in salon, generator, air conditioning, 2 x Volvo engines with 600 HP

early booking discount 10% - 15%
luk sektion
Båddata +
Tilføj til overvågningsliste

Båddata Galeon 480 Fly

Båd-ID:
c36208
Model:
Galeon 480 Fly
Bådtype:
motorbåd
Bådkategori:
motor yacht
Producent:
Designer:
Galeon
Byggeår:
2025
Kabiner / køjer:
3 / 6+2
Andre:
flybridge, licens krævet
 

Teknisk data

Længde:
14,35 m (47 fod)
Bredde / dybgang:
5,94 / 1,30 m
Opvarmning:
ja
Antal toiletter:
2
Vægt:
ca. 16.000 kg
 
Motor:
Volvo Penta
Motorkraft:
2 x 600 hk (441 kW)
Brændstoftank:
1.500 ltr
Vandtank:
650 ltr
luk sektion
Lejeinformation+

motor yacht Galeon 480 Fly - båd til leje - priser

Lejemuligheder: uge charter

Båd/uge:
13.000-16.000 €
Skipper:
bareboat eller med skipper
Depositum:
5.000 €
Check in dag:
lørdag
Lejeområde
Region:
Lejeland:
Havn:

Sæsonpriser Galeon 480 Fly - Šibenik - motorbåd / motor yacht

priser i € for båd/uge
05.09.2026
til
05.06.2027
13.000
05.06.2027
til
19.06.2027
14.350
19.06.2027
til
17.07.2027
14.900
17.07.2027
til
07.08.2027
16.000
07.08.2027
til
21.08.2027
14.900
21.08.2027
til
04.09.2027
14.350
04.09.2027
til
30.12.2027
13.000

Ekstra
Slutrengøring
390 € én gang pr. charter (obligatorisk)
Skipper
220 EUR/dag (valgfri)
Sengetøj
inkl. i charter pris
Håndklæder
inkl. i charter pris
Jolle
inkl. i charter pris
Påhængsmotor
inkl. i charter pris
Internet Wi-Fi
inkl. i charter pris
Gasflaske
inkl. i charter pris

luk sektion

Reklame / service

Pantaenius Versicherung

Hvad gør du hvis du bliver syg kort før din charter ferie? Eller hvis du som skipper har en grundstødning? Har du overvejet en charter-forsikring?

» Anmod om forsikringstilbud

Udstyr+

Udstyr motorbåd lej Galeon 480 Fly - bådleje

Navigation
kompas, GPS-plotter, søkort, VHF radio

Teknik
ankerkæde, elektrisk ankerspil, bovpropel, generator, hækpropel

Dækudstyr
badestige, bruser ved hæk, jolle med motor

Sikkerhed
ildslukker, nødsignal, redningsflåde, redningsveste

Interiør
gasblus, elektrisk køleskab, service, vask

Forbruger og kontorelektronik
CD, radio, TV

luk sektion
Kontakt-

Galeon 480 Fly - info uden binding

Babac Yachten
Kontakt:
Babac Yachten
Fru Perdita Babac
Nik.-Alex.-Mair-Str. 6a
84034 Landshut
Tyskland
Telefon:
vis
2. telefon:
vis
Fax:
vis
Sprog:
tysk, engelsk, kroatisk
 
www.babac-yachten.de
I 18 år på happycharter.com
Svarprocent over gennemsnittet

Felter med * skal udfyldes.

-
 


luk sektion
Søg efter anden båd



Lignende både som Galeon 480 Fly fra Babac Yachten - leje

Seamaster 45

Motorbåd / motor yacht, bareboat eller med skipper, Cobra Yachts (PL)
Længde: 13,50 m, 13,50 m bygget: 2024, kabiner: 3
båd/uge: 2.571-9.965 €
Charterområde: Middelhavet, Adriaterhavet, Kornatiøerne, Dalmatien
Lejeland: Kroatien, havn: Vodice
Send forespørgsel Virksomhed: Babac Yachten
båd/uge: 2.571-9.965 €
uge charter
Tilføj til overvågningsliste

Send forespørgsel

Seamaster 45

Motorbåd / motor yacht, bareboat eller med skipper, Cobra Yachts (PL)
Længde: 13,50 m, 13,50 m bygget: 2024, kabiner: 4
båd/uge: 2.703-6.072 €
Charterområde: Middelhavet, Adriaterhavet, Kornatiøerne, Dalmatien, Kvarner
Lejeland: Kroatien, havn: Sukošan, Trogir, Biograd na Moru
Send forespørgsel Virksomhed: Babac Yachten
båd/uge: 2.703-6.072 €
uge charter
Tilføj til overvågningsliste

Send forespørgsel

Bénéteau Antares 13.80

Motorbåd / motor yacht, bareboat eller med skipper, Bénéteau
Længde x bredde: 13,95 m x 4,30 m, 13,95 x 4,30 m bygget: 2006, kabiner: 3
båd/uge: 4.000-6.600 €
Charterområde: Middelhavet, Adriaterhavet, Kornatiøerne, Dalmatien, Kvarner
Lejeland: Kroatien, havn: Zadar, Split, Šibenik
Send forespørgsel Virksomhed: Babac Yachten
båd/uge: 4.000-6.600 €
uge charter
Tilføj til overvågningsliste

Send forespørgsel

SAS Vektor Adriana 44

Motorbåd / motor yacht, bareboat eller med skipper, SAS Vektor
Længde x bredde: 13,50 m x 4,20 m, 13,50 x 4,20 m bygget: 2022, kabiner: 3
båd/uge: 3.200-6.000 €
Charterområde: Middelhavet, Adriaterhavet, Kornatiøerne, Dalmatien, Kvarner
Lejeland: Kroatien, havn: Zadar, Sukošan
Send forespørgsel Virksomhed: Babac Yachten
båd/uge: 3.200-6.000 €
uge charter
Tilføj til overvågningsliste

Send forespørgsel